Poczuj MOC przygody - Brda, Chocina, Zbrzyca

Spływy kajakowe - wynajem kajaków

Sprzęt

Cruiser II INST Prijon
 
Dwuosobowy Cruiser to stabilny i bezpieczny kajak, przeznaczony do rekreacji i turystyki. Kompaktowy kształt, dużo przestrzeni w kokpitach oraz wygodne siedzenia z regulowanymi oparciami, to zalety, które doceni każdy wymagający użytkownik. Bardzo dobra manewrowość tego kajaka to cecha, która pozwoli w pełni wykorzystać jego możliwości na krętych rzekach, również przez początkujących kajakarzy.

Dno Cruisera to tzw. „płytkie V” - kształt, który charakteryzuje największa wtórna stabilność poprzeczna. Takie dno czyni ten kajak naprawdę bardzo stabilnym, a lekko zarysowany kil pomaga początkującym wodniakom utrzymać kierunek płynięcia. Cruiser standardowo wyposażony jest w przestronną komorę bagażową na rufie i dwie siatki pokładowe. W połączeniu z miejscem w dziobie, daje to dość przestrzeni ładunkowej na kilkudniowy spływ z dala od cywilizacji.

Dane techniczne

Długość 470 cm
Szerokość 69 cm
Waga ca. 34 kg
Pojemność 510 l
Nośność 240 kg
Pojemność komory bagażowej 110 l
Wymiary kokpitów: 110 cm x 50 cm

Dane techniczne

Ergonomiczne siedzenia z regulowanymi oparciami.
Dwie siatki bagażowe na pokładzie.
Z przodu uniwersalny podnóżek typu zęby piły.
Z tyłu regulowany podnóżek z pedałami do kierowania sterem.
Instalacja do założenia steru.
Komora bagażowa na rufie.
Uchwyty na dziobie i rufie.

 

Cruiser II wyposażony w instalację pod ster.
W stosunku do wersji podstawowej zastosowano zmiany:

- Tylny podnóżek typu zęby piły zastąpiono regulowanym podnóżkiem z podpórkami do kierowania sterem.

- Wzdłuż górnej krawędzi burty, pod pokładem, poprowadzono poliuretanowe przewody do linek sterowych.

- Na rufie umieszczono uchwyt do mocowania steru.

- Na pokładzie w części rufowej zamontowano podstawkę pod płetwę sterową na czas transportu.


Kajak Eskimo Fiji Balou
Kajak Eskimo Fiji Balou to polietylenowa, sprawdzona jednostka pływająca. Kajak testowany na wielu rzekach. Świetnie spisuje się w trakcie pokonywania zwalonych drzew umożliwiając łatwe manewrowanie na spływach kajakowych. To krótki bardzo zwrotny i wygodny kajak przeznaczony na spływy 1-dniowe oraz 2-dniowe oraz dłuższe. Kajak wykonany jest z polietylenu, co gwarantuje wytrzymałość i niezawodność. Kajak ten jest najpopularniejszym kajakiem w wypożyczalniach, jest wytrzymały, lekki, pojemny i wygodny

Dane techniczne

Długość (mm) - 3900
Szerokość (mm) - 850
Waga 30 kg
Rozmiar kokpitu (mm) -  2280 x 500
Nośność 240 kg
Waga kajakarzy - 220 kg
Odchylane siedzenie
Miejsce na napój

 

Roteko sprinter
Kajak dwuosobowy Sprinter to popularny kajak cieszący się wciąż rosnącym uznaniem wśród organizatorów spływów i właścicieli wypożyczalni kajakowych. Jego uniwersalna konstrukcja oraz możliwość wykorzystania zarówno na krętych, wąskich rzekach jak i na spokojnych wodach jeziora powoduje, że kajak ten ma szerokie grono oddanych użytkowników.

Wymienna nakładka na kil w kajaku Sprinter, to rozwiązanie sporego problemu przecierania się tworzywa podczas przeciągania kajaka na brzegu. Polecane są zarówno dla osób zaawansowanych, jak również mniej doświadczonych pływaków. Wykorzystują je indywidualni kajakarze, jak również organizatorzy spływów. Ich wysoka jakość idzie w parze z niewygórowaną ceną.

Kajak dwuosobowy Sprinter wyróżnia się maksymalnym poziomem bezpieczeństwa. Jego wielkim atutem jest bardzo wygodne siedzenie z wysokim oparciem. Spędzenie wielu godzin w fotelu Sprintera podczas spływu staje się prawdziwą przyjemnością. Wysokiej jakości polietylen czyni kajak sztywnym i stabilnym na wodzie. Dzięki składanym oparciom siedzisk uzyskujemy łatwy dostęp do tylnej części bagażowej, jak i możliwość schowania wioseł do wnętrza kajaka. Złożone oparcia ułatwiają również transport. Wysokie brzegi chronią przed dostaniem się do niego wody. Sprinter został również precyzyjnie wyprofilowany, by można było nim łatwo sterować i utrzymywać właściwy kierunek płynięcia. Wymienna nakładka na kil w kajaku Sprinter to rozwiązanie sporego problemu przecierania się tworzywa podczas przeciągania kajaka na brzegu.

Możliwe jest zainstalowanie steru który poprawi komfort pływania.
Dodatkowym wyposażeniem może być trzeci fotelik dla dziecka łatwo osadzany pomiędzy fotelami standardowymi. Możemy go zwrócić w kierunku płynięcia, lub odwrotnie w kierunku tylnego fotela.


Kajak dwuosobowy Sprinter jest idealnym produktem dla ludzi zaczynających dopiero przygodę z tym sportem

Dane techniczne

Długość 415 cm
Szerokość 80 cm
Waga ca. 35 kg
Pojemność 510 l
Wyporność 240 kg
Wysokość burty 28 cm

 

Prijon cruiser 430
Cruiser 430 to stabilny, bezpieczny, dobrze trzymający kierunek kajak, który jest idealną propozycją dla rekreacji i turystyki nizinnej. Przestronna komora bagażowa w rufie, pojemny dziób oraz siatka pokładowa przed kokpitem pozwalają spakować niezbędne rzeczy na każdą wycieczkę.

W standardowym wyposażeniu kajaka znajduje się instalacja do zamocowania steru (sam ster nie jest ujęty w zestawie). Po zamocowaniu płetwy sterowej łatwiej utrzymać kierunek płynięcia, zwłaszcza na większych akwenach, przy bocznym wietrze.

Kolejną zaletą Cruisera jest ogromny kokpit - zarówno początkujący, jak i bardzo duży kajakarz doceni łatwość wsiadania i wysiadania.

Podsumowując: stabilność, pakowność, przestronność oraz cena to atuty, których trudno nie docenić w turystyce kajakowej.

Dane techniczne

Długość 430 cm
Szerokość 68 cm
Waga ca. 23 kg
Pojemność 405 l
Ładowność 240 kg
Materiał HTP


Old Town Saranac 146 XT

Rodzinne canoe z polietylenu. Bezpieczne kanu dla początkujących. Termoformowany bardzo trwały polietylen.
Canoe, kanu dwuosobowe lub trzyosobowe (kanadyjka dwuosobowa lub trzyosobowa).

Turystyczna kanadyjka w bardzo atrakcyjnej cenie. Wykonana w technologii termoformowanego dwuwarstwowego i niezwykle odpornego polietylenu typu sandwich.  Łódka wyposażona jest w dwa wyprofilowane siedziska oraz centralnie usytuowaną ławkę, idealną dla mniejszego pasażera. Siedzisko ławeczki jest równocześnie pokrywą schowka. Znalazło się też miejsce na uchwyty na kubek i wędzisko oraz wodoodporna, zakręcana komora na drobiazgi.
Siedzenia są zamontowane nieco niżej niż tradycyjnie w canoe, co ma pozytywny wpływ na stabilność. Siedzenia w modelu XT dodatkowo wzbogacone zostały o regulowane oparcia i miekkie obicia.

Kanadyjka z płaskim dnem, bardzo bezpieczna zwłaszcza dla początkujących.

Saranac 146 XT jest w stanie przyjąć na swój pokład 2 osoby dorosłe i dziecko lub psa

Dane techniczne

Długość 440 cm
Szerokość 91 cm
Waga ca. 35,8 kg
Liczba miejsc 405 l
Ładowność 340 kg
Materiał polietylen

Dag Tiwok
"Jeden z najszybszych kajaków polietylenowych w swojej klasie"

Polietylenowy kajak od DAG KAYAKS występuje w wersji polietylenu typ Sandwich - bardzo uniwersalna jedynka, która sprawdzi się w każdych warunkach. Bezpieczna na morzu, skuteczna na rzece i jeziorze. Posiada profilowane dno (dziób&rufa) w kształcie litery V dzięki czemu kajak :
 

  • jest stabilny - nie sprawia kłopotów przy wsiadaniu i wysiadaniu.
  • trzyma dobrze kurs płynięcia
  • jest szybki w stosunku do innych kajaków polietylenowych